Pracownia Kreacji

Autorskie studio stworzone z miłości do kreowania piękna. Funkcjonalnych mebli, a także komfortowych i ponadczasowych wnętrz.

| ZOBACZ WNĘTRZA PRACOWNI |

„Nasza w tym głowa, projektantów,
żeby stać się czarodziejami, błaznami, alchemikami.
Tworzyć nadzieję tam, gdzie jest tylko iluzja,
tworzyć rzeczywistość, gdzie są tylko marzenia.”
(Marcel Wanders)

Katarzyna Gruca

Absolwentka Wydziału Form Przemysłowych Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Fashion Design Open Studio. Laureatka konkursów organizowanych m.i. przez marki Triumph, Duravit, Homplex. Jej projekty można było oglądać na łamach gazety Elle Decoration, MAGAZYN a także wystawach Salone Internazionale del Mobile Milano we Włoszech oraz Gdynia Design Days i Łódź Design w Polsce. Projektowała dla marki Paged Meble oraz w Pracowni Odzieży Artystycznej FAMA.

Zamiłowanie do konstruowania dostała w genach od rodziców – inżynierów budownictwa z wykształcenia. Wrażliwość i poczucie estetyki, natomiast, ukształtował balet.  Ponieważ taniec i towarzyszące mu scenografie są jej bliskie od najmłodszych lat, przenosi emocje z tym związane do kreowanych przestrzeni. Wierzy, że wnętrza mogą być równie emocjonujące, co tancerz na scenie, dostarczając niezwykłych wrażeń estetycznych. W projektowaniu mebli, oraz wnętrz, a także odzieży, kieruje się poszukiwaniem niekonwencjonalnych rozwiązań. Kolor i światło to dla niej  magiczne oręże, które nadaje niezwykły klimat wnętrzom. Eksponują ich formę, a także fakturę projektowanych przestrzeni. Barwy są najczęściej dopełnieniem geometrii monochromatycznych, funkcjonalnych, ale przede wszystkim przytulnych wnętrz. [Czytaj dalej o inspiracjach]

Projektowanie wnętrz to coś na pograniczu „spotkania” wiedzy projektanta z oczekiwaniami Klienta. Należy stawiać na oryginalne rozwiązania równocześnie nie zapominając o tym, że wnętrze dla użytkownika jest niczym rama dla obrazu. Dobry projektant musi dowiedzieć się co „przedstawia” dany obraz, aby móc go dobrze oprawić. Obrazu nie można osłabić ani przytłoczyć – należy wyeksponować to, co wyraża. Sprawić aby wnętrze było „uszyte na miarę” dla jego Użytkownika.

Zapraszam do współpracy. To będzie przyjemność spełnić Twoje marzenia o komfortowym i funkcjonalnym wnętrzu.

Mgr Katarzyna Gruca